Популярні повідомлення

пʼятниця, 18 листопада 2016 р.

Урок навчання грамоти. Тема: "Закріплення букви "ер". Читання тексту "Ранок коло ріки"

Навчання грамоти
Тема: Закріплення букви «Ер». Текст «Ранок коло річки»
Мета: Формувати навички читання слів з вивченою буквою; вдосконалювати навички побудови звуко – складових моделей; розвивати зв’язне мовлення, мислення, пам'ять; виховувати любов до рідного краю та бережне ставлення до природи.
Хід уроку
I.                  Організаційний момент.
Стали, дітки, підтягнулись.
Один одному всміхнулись.
Сіли всі рівненько,
Попрацюємо гарненько.
II.               Повторення вивченого матеріалу.
1.     Бліц опитування.
-         Яку букву ми вивчали на минулому уроці?
-         Які звуки вона може позначати?
-         Знайдіть її в абетці.
-         Наклейте цю букву у свій будиночок.
2.     Гра «Впіймай звук «р»
Робота з сигнальними картками. У кожного на парті сигнальні картки.
Колір відповідає позиції звука «р». Синій – на початку слова, жовтий – всередині, червоний – в кінці слова.
Слова: Роса, мороз, комар, рис, косар, скоромовка, рік, бар, нора, ранок, карась, мова.
3.    Мовна розминка.
-         Як плаче немовля? (У – а)
-         Як мама колише немовля? (А – а)
-         Повзе вуж у траві (с – с – с)
-         Заспівав комарик (З – з – з)
-         Прилетів жук (Ж – ж  -ж )
-         Заревів тигр (р – р – р)
4.     Повторення скоромовок, вивчених на минулому уроці.
*    Варвара варила, а Лариса солила.
*    У Варвари коса. Варвара – краса.
5.     Читання слів за променевими таблицями.
III.           Повідомлення теми та мети уроку.
- Який звук ми сьогодні будемо закріплювати, ви дізнаєтесь, коли відгадаєте такі загадки.
1. Відгадування загадок
• Має клешні й довгі вуса.
Я і сам його боюся:
Він щипає, мов гусак,
Ну, а звуть щипаку… (рак).
— А ось, де може жити рак, ви скажете, відгадавши таку загадку.
• Наче скло прозоре,
В’ється синя стрічка,
То біжить у море
Безупинна… (річка).
-Ми будемо закріплювати букву «ер», звук «Р».
IV. Робота над матеріалом уроку.
1. Презентація «Ребус – метод» . Гра в слова.
1. Гра «Чарівне деревце»
*    Робота в групах. (діти об’єднуються в групи за кольором і утворюють слова із складів)
2. Гра «Слово в слові». (розрізне слово скоромовка, учні складають інші слова)
*    Скоро                                                  комар
*    Морока                                                мова
*    Сорока                                                 кома
*    Морква                                                косар
*    Кора                                                     коса
3. Робота з підручником. Читання слів в таблиці.
4. Робота за малюнком.
- Кого бачите на малюнку?
 Давайте дамо імя дівчинці, щоб починалося на букву «Р» (Рая, Раміна, Рузана), всередині …(Марина)
-         Що робить дівчинка?
-         Навіщо вона це робить?
6.     Робота над текстом «Ранок коло річки»
-         Яка пора року зображена?
-         Доведіть це?
7.     Вправа «Мікрофон»
-         Кого ви бачите на малюнку?
-         Що роблять хлопчики?
8.     Вправа «Асоціативний кущ» Літо - це...














Літо – пора року, тепло, сонце, квіти, річка, купання в річці, рибалка, тепла водичка…
9.     «Анаграми»
«аРонк локо ірик» (Ранок коло ріки)

10.                       Перше читання вчителем.
11.                      Читання «Буксир». Починають діти, які вміють читати.
12.                      Прочитайте перший рядок. Знайдіть двоскладове слово. (роса) Викладемо модель цього слова.
13.                      Знайдіть третій рядок. Прочитаємо перше речення. Знайдіть двоскладове слово (ріка). Викладемо модель цього слова.
14.                      Цікаве завдання.
УІРИНИІРИСРІС.
У Ірини ірис ріс.
V.               Підсумок уроку.
-         Яку букву ми закріплювали на уроці?
Гра «Хто більше запам’ятав слів з бувкою р»?
-         Про яку пору року ми згадували?

 




Немає коментарів:

Дописати коментар