Популярні повідомлення

вівторок, 13 листопада 2018 р.

Цікаві сайти для дітей де можна почитати

Шановні батьки, діти, відвідувачі мого блогу!
Хочу порекомендувати вам цікаві сайти, де ви  і ваші діти можуть почитати казки та оповідання українських та зарубіжних письменників.
http://megaznaika.com.ua/kazka/category/kazky-i-opovidanya-ukrajinskyh-avtoriv/
https://derevo-kazok.org/

https://kazky.org.ua/zbirky/knihovna

понеділок, 24 вересня 2018 р.

ВІрші про осінь


Осінь пензлика взяла

Осінь пензлика взяла,Вірші про осінь
малювати почала,
в білокорої берізки золотила довгі кіски.
Став багряним колір чуба
в мудрого дідуся-дуба.
Дві сестрички, дві осички
стали жовті, мов лисички.
А довкруг, довкруг травиця
тихо-тихо золотиться.
Ось палахкотять калина,
горобина і шипшина.
Не вгаває щедра осінь,
а малює неба просинь.
Ще — тоненькі павутинки,
сірий дощик і хмаринки…
Пензлик біга без упину —
гарна в осені картина.
(Марія Пономаренко)

Осінь

Осінь на камінчику
над ставком присіла.
Мило із промінчиком
осінь говорила.
Дав промінчик осені
золотої фарби,
щоб змінила господиня
довколишні барви.
Осінь розсміялася
Радісно, щасливо:
— Трішки постараюся —
Зроблю справжнє диво!
Зараз ось розбавлю
фарбу-жовтяницю,
уділю дві краплі
зеленій травиці.
А сосні не треба —
Хай зелено буде.
Згадувати літо
будуть звірі й люди.
(Марія Пономаренко)

пʼятниця, 31 серпня 2018 р.

1 вересня - День знань!

Вітаю вас з початком нового навчального року! Для кожного з нас 1 вересня – це символ нових перспектив і можливостей. Для тих, хто вперше переступить шкільний поріг, – це найбільш хвилюючий день. Нехай він стане для них не тільки яскравим спогадом, але і вдалим стартом у велике життя, а кожен день в школі буде наповнений цікавими уроками, новими зустрічами і дивовижними відкриттями.

 ÐšÐ°Ñ€Ñ‚инки по запросу з днем знань привітання

середа, 22 серпня 2018 р.

понеділок, 28 травня 2018 р.

Все для вчителя і не тільки...

Можливості Інтернету дуже великі. Все, що хоче знайти людина, про що хоче довідатися чи поділитися своїми знаннями все можна зробити в Інтернеті. Велика кількість сайтів дає можливість знайти відповідь на будь-яке питання. Мене, як вчителя найбільш приваблюють ті сайти, які можна використати для навчання і виховання моїх учнів.Саме такі сайти я хочу рекомендувати і для батьків моїх дітей. Один з них "Абетка". Шановні батьки скористайтеся цим посиланням і ви знайдете відповідь майже на всі питання, які постають у вихованні ваших дітей.
"https://abetkaland.in.ua/rankova-zustrich-tema-vid-sertsya-do-sertsya/

понеділок, 2 квітня 2018 р.

Хмара слів або хмара тексту

https://worditout.com/
Хмара тексту або хмара слів — це візуалізація частоти слів у тексті у вигляді зваженого списку. Хмара слів – це один із способів візуалізації текстової інформації, який успішно можна використати в навчальній роботі. Сервісів для створення хмари слів досить багато.
Особливу візуальне уявлення та розповсюдження терміна «хмара тегів» почалося в першому десятилітті 21 століття. А, взагалі, "хмарка тегів" почала активно застосовуватись у зв'язку з розвитком сайтів орієнтованих на соціальний трафік (так званий web2.0).
Кольорова хмара зі слів приковує погляд до об'єкта і змушує зосередиться на матеріалі.  Хмара містить в собі як візуальну інформацію (наприклад, форма хмари), так і смислове навантаження – сам текст.
Робота над «хмарою» будується за певними етапами: введення поняття, визначення ключових слів по вихідним параметрам, асоціативним методом підбору образу, створення хмари. Порядок етапів може змінюватися в залежності від шляху формування поняття – дедуктивного або індуктивного.
Найперший сервіс, який хочу порекомендувати, -Wordle.net. Дуже простий інструмент, що не вимагає реєстрації і дозволяє генерувати хмару слів з вказаного Інтернет джерела (посилання на статтю, блог, розповідь), за скопійованим текстом або за ключовими словами, які вводить користувач. Хмару можна представити у будь-якій колірній гаммі і задати різне положення слів в хмарі.
Розглянемо наступний сервіс – Tagul, що дозволяє створити хмару слів з тексту, узятого з вказаного URL(адреса веб-сторінки) або введеного (скопійованого) користувачем. Хмару слів можна прикрасити при допомозі не лише палітри кольорів, але і різних форм, завдяки яким текстова хмара стає виразнішою і інформативнішою.
ХМАРА СЛІВ
Word It Out – сервіс для створення хмари слів, функціонал якої дозволяє створити текстову хмару не лише скопійованого тексту або посилання, але і з таблиці (хороша альтернатива використанню діаграм). Також, можна вибирати як буде в генерованій хмарі представлений текст: слова, що найчастіше зустрічаються, виділяються кольором і більшим розмірів шрифту, або текст представляється в тому вигляді як був введений, незалежно від частоти слів. Сервіс не вимагає реєстрації. Колір фону, тексту і розмір слів легко змінюється.
Якщо щось не влаштовує – граємось з кольорами, шрифтами, напрямком тексту і малюнками. 
  Можливості використання хмари слів у навчанні пов'язані з тим, що:
  • в хмару можна записати тему уроку, яку учні повинні визначити; попросити скласти пропозиції з певної теми,
  • «хмара» виступає в якості опорного конспекту;
  • можна запропонувати дітям прочитати в «хмарі» головне питання, на який необхідно знайти відповідь протягом уроку;
  • скласти пропозиції або розповідь, використовуючи якомога більше слів із хмари;
  • створити словникову «хмару» на основі невеликих недавно вивчених навчальних текстів, і попросити учнів пригадати, про що були ці тексти, і в якому саме контексті використовувалися слова;
  • показати «хмару», складену зі слів, узятих з незнайомого тексту, і попросити здогадатися про його зміст.
Способи використання хмари слів в навчально-виховному процесі
1. Аналіз тексту (частота використовуваних слів в тексті,виділення ключових слів, порівняння текстів за допомогою хмар слів)
2. Візуалізація тексту (альтернатива діаграмі)
3. Використання хмари слів при створенні інфографіки
4. Представлення зворотного зв'язку (ключові слова уроку,проекту, курсу)
5. Мозковий штурм
6.Уявлення інформації про себе (кожен входить ключові слова і створює свою хмару)
7. Вгадування розповіді по хмарі слів
8. Представлення звіту і результатів дослідження
9. Виявлення і представлення очікувань
10. Проведення простого опитування
11.Робота з текстом (після прочитання тексту кожен учень фіксує основну ідею розповіді. Усі ідеї представляються у вигляді хмари тексту)
12. Прикраса хмарою статті у блозі, презентації, плакаті і так далі
13. Узагальнення і рефлексія
14.Створення унікального подарунка (представлення історії, або побажань у вигляді хмари слів, яка може бути роздрукована для листівки)
І це ще не всі можливості які нам дає хмаринка слів у нашій професійній діяльності.  
Кожен вчитель предметник, класний керівник, вихователь знайде, на мою думку, результативний спосіб використання вищевказаних сервісів. Окрім того, сервіси створення "хмар слів" настільки прості, що скористатись ним може й будь-яка дитина, яка має навички роботи з Інтернет сервісами.
Слід зауважити, є ще інші сервіси які дають можливість створювати такі хмарки слів. Успіхів всім нам!

Щоденні 5 - сучасний метод розвитку мовлення і навчання читання

«Щоденні 5» – це методична система, яка навчає учнів працювати самостійно. Вона складається з п’яти діяльностей – «Письма для себе», «Читання для себе», «Читання для когось», «Роботи зі словами» і «Слухання», які діти виконують щодня, під час уроків чи групи продовженого дня. Наприклад, щодня читають по 3-5-7 (а в четвертому класі і двадцять) хвилин, пишуть, слухають.
Методику «Щоденні 5» застосовують у школах Великобританії, Канади, США, Австралії. Вона розвиває самостійність, креативність, уміння мислити нестандартно.
Читання для себе

Правила для впровадження системи дуже прості. Канадські педагоги, наприклад, радять зібрати учнів (краще – сісти на килим) і сказати: сьогодні ми починаємо нову діяльність – читання для себе. Також варто запропонувати школярам самим розробити 57 правил діяльності. Наприклад – якщо вже обрав книжку для читання, то не варто змінювати вибір «по десять разів». А іншу книжку можна буде обрати вже завтра!
Письмо для себе

Письмо можна вводити одночасно із читанням. Правила такі самі – змоделювати поведінку, обрати тему. Теми пропонує вчитель – зазвичай не більше п’яти. Вони можуть бути найрізноманітніші: «Про що я мрію», «Яку добру справу зробив», «Що цікавого було на вихідних», «Що таке дружба» тощо.
Система «Щоденні 5» дає можливість працювати з дітьми індивідуально. Недарма всі «аркуші» методики поділені на дві частини: на одній написано, що має робити учень, на іншій – учитель. Доки клас читає чи пише, вчитель може підійти до тих, хто потребує більше уваги, і пояснити, підтримати.
Слухання

Учителі молодших класів знають: діти у початковій школі люблять працювати руками, а інформацію сприймають здебільшого за допомогою зору. Навичок засвоювати нові знання «на слух» у малечі майже немає. Але у 5 класі починається поділ на предмети, і дітям доводиться дуже швидко перелаштовуватися саме на аудіо-сприйняття.
Зробити перехід до такого сприйняття легшим і покликана діяльність «Слухання». На уроках використовують аудіокниги, нині з нетерпінням очікують закінчення озвучування нової хрестоматії для початкових класів.
Картинки по запросу щоденні 5

Сторітеллінг - метод неформального навчання

Сторітеллінг (англ. Storytelling, «розповідання історій») – це мистецтво захоплюючої розповіді. Ця методика була розроблена та успішно випробувана на особистому досвіді Девідом Армстронгом, головою міжнародної компанії Armstrong International. 
У процесі створення сторітеллінга, Девід Армстронг врахував відомий психологічний фактор: історії значно легше сприймаються, вони більш захоплюючі та цікаві, ніж правила або директиви. Після того, як людина вислухала вас, вона починає вам довіряти. Вам же стає значно простіше переконати її у чомусь чи мотивувати на якусь дію.
Професійна педагогічна література пропонує безліч засобів для урізноманітнення способів проведення уроку, щоб знайти підхід та зацікавити будь яку дитину. Сторітеллінг - це один із таких засобів. Його перевага у тому, що він не вимагає витрат і може бути застосований у будь якому місці та у будь який час.
У кожної людини є її основна потреба – ділитися історіями, історіями про досвід або про важливі події. Сторітеллінг – це чудова форма дискурса, адже розповіді становлять великий інтерес, а також розвивають фантазію, логіку та підвищують культурну освіту. Історії дозволяють розповісти про те, як приймаються та будуються відносини. Через обмін історіями, будуючи емоційні зв’язки, учні та вчителі створюють правильні та якісно кращі взаємовідносини.
https://osvitoria.media/experience/7-sposobiv-zastosuvaty-storiteling-na-urokah/

пʼятниця, 9 березня 2018 р.

Вчіться швидко рахувати

Шановні батьки, ця інформація для вас і ваших дітей. Якщо хочете, щоб ваша дитина швидко рахувала усно скористайтеся цим посиланням. Парадьте дітям і разом грайте в цікаву гру.

http://innovatika.pp.ua/uk/matematika/

середа, 7 березня 2018 р.

Весна і мама


Якось я спитала у весни:
—  Ти чому приходиш, поясни? —
І весна мені сказала прямо:
—  Поспішаю я на Свято мами!
Поспішають квіти проростати,
Поспішають журавлі вертати,
Поспішає сонечко теплішать,
Поспішають дітки розумнішать.
В Африці далекій, пам'ятаю,
Говорив мені премудрий слон,
Що якби на світі мам не стало,
То й весни б на світі не було!
Ще сказав:— Ви помічали, може,-
Кожна мама із весною схожа? —
І відкрив мені він таємницю,
Що весна із мамою — сестриці.
Дорогі наші мами, бабусі, дівчата і просто чарівні жінки! Щиро вітаю Вас зі святом Весни. Бажаю щастя, здоров' я і всього всього найкращого. 


четвер, 22 лютого 2018 р.

Благодійність - це добро для інших

В цьому році наш клас долучився до благодійної акції "Монетки діткам", яку запровадив благодійний фонд "Таблеточки". Учні відразу відгукнулися. Ми зробили скарбничку, прикрасили її веселими метеликами і на протязі тижня приносили монетки. Кожен приносив скільки міг. Дехто зі своєї скарбнички дістав  збереження і передав онкохворим дітям. 
Це перші наші кроки до творення добра.






А потім всі разом рахували. Монетка до монетки і набралося 220 гривень. Ці кошти ми перерахували на рахунок благодійного фонду. Це маленька сума, але якщо це зробить кожен клас - то вийде багато . І ми зможемо врятувати життя хворої дитини. Робіть добро, бо від добра світ наповнюється щастям.



неділя, 18 лютого 2018 р.

понеділок, 12 лютого 2018 р.

Прийміть участь у благодійній акції

Благодійність в Європі — це частина життя і норма поведінки. З самого дитинства, практично з дитячого садка батьки долучають дітей до благодійних заходів — домашня випічка, марафони, виставки дитячих малюнків. Вони не бояться «нашкодити» дитині і відкрито розповідають про те, що в світі існують діти і дорослі, у яких не все так чудово в житті. У когось немає свого будинку, іграшок, а іноді навіть і їжі. Багато дітей дуже важко і довго хворіють. І всім їм потрібна допомога.
Ми теж повинні все розповідати нашим дітям, щоб вони знали і допомагали тим, хто потребує допомоги. З дитинства потрібно виховувати почуття милосердя, небайдужості, толерантності. І тоді наші діти виростуть справжніми людьми, ЛЮДЬМИ з великої літери.
http://osvita.ua/school/59293/

субота, 3 лютого 2018 р.

До дня безпечного Інтернету

Про проведення онлайн-уроку з нагоди
Дня безпечного Інтернету
У 2018 році 06 лютого відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою». Мільйони людей об’єднуються заради позитивних змін щодо кібербезпеки.
З нагоди Дня безпечного інтернету та з метою підвищення освіченості з питань безпеки використання цифрових технологій, особливо дітьми та молоддю, 07 лютого 2018 року запрошуємо на безкоштовний онлайн-урок учнів 8-11 класів, професійно-технічних ліцеїв та коледжів. Після заходу учні
під керівництвом вчителів можуть прослухати онлайн лекції з курсу «Вступ до кібербезпеки». Початок заходу о 12.30, тривалість 45 хвилин.
Для участі в онлайн-уроці кожному учаснику необхідно індивідуальнозареєструватися за посиланням: https://www.netacad.com/web/self-enroll/course-616175.
Просимо поінформувати заклади освіти про захід.
Онлайн-урок організовано за підтримки Програми Мережних академій Cisco, Кіберполіції України та компанії ERC.
В.о. директора           Ю.І.Завалевський

четвер, 18 січня 2018 р.

Інклюзивне навчання. Що і як?

Інклюзивне навчання – тема, з якої “Нова українська школа” отримує чи не найбільше запитань. 
Що таке інклюзивне навчання?
Поширеною є думка, що інклюзивне навчання – це лише навчання дітей із певними діагнозами, захворюваннями, в тому числі із інвалідністю, у класах загальноосвітніх закладів освіти. Проте ця думка є хибною.
Закон України “Про освіту” визначив поняття особи з особливими освітніми потребами. Це “особа, яка потребує додаткової постійної чи тимчасової підтримки в освітньому процесі з метою забезпечення її права на освіту”.




http://nus.org.ua/questions/vidpovidayemo-na-zapytannya-inklyuzyvne-navchannya/

понеділок, 8 січня 2018 р.

четвер, 4 січня 2018 р.

З Різдвом Христовим

Нехай Різдво у вишиванці,
Розбудить Вас щасливо в ранці
І принесе у вашу хату - усмішку ,радості багато
Розбудить приспані надії
Зерном і щастям Вас засіє
Зігріє сонцем і любовю
І подарує вам здоровя!